Így ültess virághagymákat kora tavasszal!

Noha a nyári virágzású hagymák ültetésének ideje április-májusra esik, ha hihetünk a kedvező időjárás előrejelzéseknek már márciusban felkészíthetjük hagymáinkat a tavaszi bevetésre.

A virághagymák beszerzése után módunkban áll időzíteni is a hajtást, ha még nem szeretnénk azonnal elültetni őket: nedves forgáccsal teli nejlonzacskóba helyezzük el a hagymákat és tegyük a hűtőszekrény zöldséges fiókjába 4-6-hétre. Hetente vizsgáljuk meg, hogy nem penészedik-e és hogy elegendő a páratartalom.

Mivel a hagymáknak mindenképp szükségük van hideghatásra és pihenőidőre, ha nem is alkalmazzuk ezt a metódust, érdemes őket a lakás egy hűvös helyiségébe, akár a pincébe helyezni fagymentes helyre, így tárolni a kihajtásig. Fontos azonban megemlíteni, hogy a már elültetett virághagymák mindenképp napos helyet igényelnek!

Milyen hagymás növényeket ültethetünk tavasszal? Ilyen a kardvirág, a dália, a liliom, a kánna, a frézia, a begónia, a kála, a tubarózsa, a boglárka, az afrikai szerelemvirág,a nőszirom, melyek virágzási periódusaiknak megfelelően júniustól egészen szeptemberig szemet gyönyörködtetővé varázsolják kertünket. A  nyáron virágzó hagymások ültetési rendjét a következő öt lépésben egyszerűen meghatározhatjuk:

1. Ássunk egy nagyobb méretű gödröt, vagy válasszunk dézsát virághagymáinknak.

2. Távolítsunk el minden gyomot, gyökérmaradványt és kavicsot az ültetés előtt, valamint ha lehetséges, tegyünk a földbe komposztot.

3. Miután ujjainkkal ültetőlyukakat vájtunk, óvatosan helyezzük a virághagymákat függőlegesen, hegyes végükkel felfelé a talajba. Ügyeljünk arra, hogy kétszer olyan mélyen legyenek, mint amekkora maga a hagyma (az ültetési távolság általában szerepel az adott fajta csomagolásán) - a begóniák és a dáliák esetében közvetlenül a felszín alá kell ültetni a gumókat!

4. Takarjuk be őket vékony földréteggel. Amennyiben már kihajtottak, ne takarjuk le őket teljesen földdel.

5. A virághagymák gyökerének fejlődéséhez biztosítsunk számukra elegendő vizet.

Tippek: 

Érdemes a nagyobb termetű hagymások közé kisebbeket telepíteni, ugyanígy az élénk árnyalatú virágok közé kevésbé hangsúlyos növényeket, pl fátyolvirágot. Az egészen kisebb méretűeket akár cserépbe is elegendő, hogy aztán tetszés szerint variálható legyen a helyük, ősszel pedig könnyebben áthelyezhessük a teleltetőbe. Hasonló elven működik az ültetőkosár is, amely a hagymákat helyben tartja és nem engedi, hogy túl mélyen húzódjanak a földbe, ezáltal könnyebb kivenni vagy áthelyezni őket telepítéskor. 

Áruházunkban a vetőmagok mellett virághagymáink is keresettek. Fontos, hogy csak szaküzletben vásárolt, tanúsítvánnyal ellátott vetőmagot és virághagymát vásároljunk. Szerezd be áruházunkból a minőségi, magas színvonalú virághagymákat több fajtában a készlet erejéig!

 

 

 

 

 

További tartalmainkért kövess minket facebook és instagram oldalainkon is!

 

forrás itt, itt, itt, itt

 

 

Legfrissebb

Így lehet víztakarékos a kerted! Mutatjuk, mit érdemes bevetned!

Így lehet víztakarékos a kerted! Mutatjuk, mit érdemes bevetned!

A száraz, csapadékmentes nyári hónapokban egyre nagyobb problémát jelent, hogy megóvjuk kertünket a kiszáradástól. A hosszan tartó hőség nem csupán bennünket érint negatívan, de növényeinket is megviseli, ezért fontos, hogy nagy hangsúlyt fektessünk a víztakarékosságra. Az alábbi praktikákkal egyszerre spórolhatunk a kertre fordított időn és a felhasznált vízmennyiségen, valamint költségeinket is normalizálhatjuk. 


 

Takarékos öntözés a nyári időszakban

Takarékos öntözés a nyári időszakban

A nyári forróságban nem csupán a mi szervezetünk, de virágaink és kertünk is szomjazik, különösen az olyan száraz időszakokban, mint amit a júniusi és júliusi hónapokban tapasztalhattunk. A megnövekedett napsütéses órák száma okán méginkább oda kell figyelnünk növényeinkre, egyúttal egyik legértékesebb kincsünkre, az ivóvízre is. Alábbi írásunkban összeszedtünk néhány betartandó javaslatot, ha gazdaságosan és takarékosan szeretnétek átvészelni a kánikulát. 

A kert központja - praktikus terasz a nyárra

A kert központja - praktikus terasz a nyárra

A nyári időszak pihentető feltöltődéséhez mi sem járulna jobban hozzá, mint egy kényelmes terasz a kertünkben. A terasz szerepe rohanó világunkban igazán átértékelődött, hiszen a kerti bútorokon nyújtózva újra élvezhetjük a táj szépségét, a friss levegőt és a természet közelségét, amire egyébként kevesebb idő jut. Cikkünkben néhány tippel segítünk, hogyan lehet igazán komfortossá és parktikussá tenni ezt az otthoni oázist.

 

Kültéri medence otthonra? Ezekre érdemes figyelni!

Kültéri medence otthonra? Ezekre érdemes figyelni!

Június elejétől hivatalosan is kezdetét vette az idei nyár, mely bőven tartogat még napsütéses órákat és +30 fokokat augusztus végéig. A hűsölés egyik legkedveltebb módja a medencézés, melyet a zsúfolt strandok helyett akár saját kertünkben is élvezhetünk, ha az megfelelően van kialakítva.