5+1 fontos teendő a kertben, melyet érdemes elvégezni nyaralás előtt

1. A kertben alaposan gyomláljuk ki a virágágyásokat; szabaduljunk meg a legapróbb gyomoktól is. Könnyebb a dolgunk, ha talajtakarást alkalmazunk, ez csökkenti a gyomosodást. Távolítsuk el az elhervadt virágokat is.

2. Alaposan öntözzük meg a növényeket. Persze ilyenkor sem áraszthatjuk el őket kétheti vízadaggal egyszerre, de ne is most spóroljunk a vízzel. Még most sem késő elteríteni a talajtakaró anyagot! Ez hosszabb ideig nedvesen tartja a talajt, csökkenti az elpárolgott víz mennyiségét, valamint óvja a földet a tűző naptól, így a kiszáradástól is.

3. A gyepet nyírjuk le, és öntözzük jól meg. nyírás után, öntözés előtt, lehetőleg az esti órákban szórjunk ki káliumba gazdag tartós hatású gyepműtrágyát, ami növeli a gyep szárazság- és hőtűrését.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. A virágládákat, erkélydézsákat vegyük le a korlátról, és a tűző napról helyezzük árnyékosabb helyre, majd ezeket is alaposan öntözzük meg. A nagyobb virágedények földjének felszínét is takarhatjuk fenyőkéreggel, faaprítékkal. Az ágyások mulcsozásával hasonló előnyök itt is érvényesülnek.

5. A kisebb szobanövényeket rendezzük össze, és állítsuk bele agyaggranulátummal telt lavórba, tálcába, majd ez jól öntözzük meg. Az innen csak napok alatt elpárolgó víz párásítja, hűti a növények közvetlen környezetet, csillapítva szomjukat. A nagyobb növényeket – ha mozdítani tudjuk őket – állítsuk bele a fürdőkádba vagy a zuhanytálcába. Nem csoda ha ide nem szívesen szórunk granulátumot, vagy fenyőkérget, de néhány réteg jól átnedvesített törölköző is hasonló hatással bír. A növények vízigénye az őket érő fénnyel arányos, sötétben, árnyékos helyen kevesebb fényre van szükségük. Árnyékoljuk a lakást, de ne sötétítsük le teljesen.

+1. A kertben és a lakásban is használhatunk földbe szúrható vízadagoló tartályokat. A legvízigényesebb növényeink esetén lehet szükség ilyen adagolókra. Ezek általában agyagból vagy műanyagból készülnek, és lassan, csak napok alatt engedik ki magukból a vizet, folyamatosan nedvesen tartva a növény földjét. Vidám figurák mellett már letisztult dizájnú formák is kaphatók, de egy műanyagpalack kupakjának kiszúrkálásával magunk is készíthetünk csepegtetőt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Forrás ITT

 

 


További bejegyzések

A nyári hónapok a lelassulás, a pihenés, a szabadságok kivételének időszaka, de mialatt mi relaxálunk, a természet nem áll meg, sőt, különösen intenzív periódusát éli. Ahhoz, hogy egész évben virágzó kertünk legyen, mindenkor kellő figyelmet kell fordítanunk a ház körüli teendőkre. Mielőtt hosszabb időre elutaznánk, gondoskodjunk kerti és szobai növényeink megfelelő ellátásáról, hogy amikor mi új energiákkal feltöltődve térünk haza, kertünk is felfrissülve fogadjon bennünket. 


 

Legfrissebb

Így lehet víztakarékos a kerted! Mutatjuk, mit érdemes bevetned!

Így lehet víztakarékos a kerted! Mutatjuk, mit érdemes bevetned!

A száraz, csapadékmentes nyári hónapokban egyre nagyobb problémát jelent, hogy megóvjuk kertünket a kiszáradástól. A hosszan tartó hőség nem csupán bennünket érint negatívan, de növényeinket is megviseli, ezért fontos, hogy nagy hangsúlyt fektessünk a víztakarékosságra. Az alábbi praktikákkal egyszerre spórolhatunk a kertre fordított időn és a felhasznált vízmennyiségen, valamint költségeinket is normalizálhatjuk. 


 

Takarékos öntözés a nyári időszakban

Takarékos öntözés a nyári időszakban

A nyári forróságban nem csupán a mi szervezetünk, de virágaink és kertünk is szomjazik, különösen az olyan száraz időszakokban, mint amit a júniusi és júliusi hónapokban tapasztalhattunk. A megnövekedett napsütéses órák száma okán méginkább oda kell figyelnünk növényeinkre, egyúttal egyik legértékesebb kincsünkre, az ivóvízre is. Alábbi írásunkban összeszedtünk néhány betartandó javaslatot, ha gazdaságosan és takarékosan szeretnétek átvészelni a kánikulát. 

A kert központja - praktikus terasz a nyárra

A kert központja - praktikus terasz a nyárra

A nyári időszak pihentető feltöltődéséhez mi sem járulna jobban hozzá, mint egy kényelmes terasz a kertünkben. A terasz szerepe rohanó világunkban igazán átértékelődött, hiszen a kerti bútorokon nyújtózva újra élvezhetjük a táj szépségét, a friss levegőt és a természet közelségét, amire egyébként kevesebb idő jut. Cikkünkben néhány tippel segítünk, hogyan lehet igazán komfortossá és parktikussá tenni ezt az otthoni oázist.

 

Kültéri medence otthonra? Ezekre érdemes figyelni!

Kültéri medence otthonra? Ezekre érdemes figyelni!

Június elejétől hivatalosan is kezdetét vette az idei nyár, mely bőven tartogat még napsütéses órákat és +30 fokokat augusztus végéig. A hűsölés egyik legkedveltebb módja a medencézés, melyet a zsúfolt strandok helyett akár saját kertünkben is élvezhetünk, ha az megfelelően van kialakítva.