Készítsd fel kerted a jó időre - legfontosabb eszközök és teendők

A hónapot a gyümölcsfák virágba borulása nyitja meg, köztük is a mandula az első, melyet a szilva, a meggy majd a cseresznye követ. Ám nem dőlhetünk hátra, hiszen az áprilisi időjárás híresen szeszélyes, amelyből kaptunk is ízelítőt rögtön az utóbbi néhány napban. Ha meg szeretnénk óvni gyümölcsösünket, mindent meg kell tennünk a fagy elleni védelem és a megfelelő táplálás érdekében. A tápanyag-utánpótlást trágyázással oldhatjuk meg, a tőzeg használata pedig ideális talajállapotot teremt amellett, hogy meggátolja a gyomok elszaporodását. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Március végén, április elején esedékes a palántázás, magvetés a veteményesben. Ültethetünk tökféléket, babot, céklát, sárgarépát, a hőmérséklet melegedésével paradicsomot és még számtalan zöldséget kertünkbe. Miután elvetettük a magokat, hogy megőrizzük a kellő nedvességtartalmat, a földet fenyőkéreggel, mulccsal takarjuk be, mely javítja a talajtermékenységet is. Ha már belemerültünk, egynyári virágaink magjait egyaránt elvethetjük, a nagyobb méretű, akár készen vásárolt virágokat, például muskátlit pedig enyhébb időben kiültethetjük az ágyásba, balkonra. Ahol szükséges, pótoljuk a virágföldet.

Udvarunk füves területei a hónap közepétől igénylik a gondoskodást. Élesszük fel a gyepet szellőztetéssel és trágyázással, esetenként serkentő tápoldattal. Ha ezzel megvagyunk, már dolgozhat is a fűnyíró és a szárazabb időjárás beköszöntével az öntözőrendszer is bekapcsolhat. Amennyiben új gyepet kívánunk telepíteni - vagy csak feljavítani a kikopott területeket -, vessünk fűmagkeveréket változatos igényű, strapabíró fűfélékből. 

A bogyósgyümölcsökről se feledkezzünk meg, áprilisban bujtásról szaporíthatjuk őket. A mulcsréteg újból jó szolgálatot tesz, a tövek közé teríthetünk belőle, hogy a gyümölcsöt ne érje szennyeződés a földből. Az eper és apró gyümölcsfélék tápanyag utánpótlása érdekében javasolt ültetés előtt kiszórni szerves bogyós trágyát, mely természetes alapanyagok hozzáadásával készül és tartalmazza a szükséges tápanyagokat, beleértve a nyomelemeket is.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Áprilisban a természettel párhuzamosan  felébrednek a kártevő bogarak és rovarok. Az éhesen előbújó élőlények érkezésére idejében fel kell készülni, Használjunk bio növényápoló szert a kiskertekben, üvegházakban és lakásban dísz-, gyümölcs- és zöldségnövényeken megjelenő kártevők gyérítésére.

Miután kellő figyelmet szenteltünk a virágoskertnek, a veteményesnek és a gyümölcsösnek, ideje gondolni a szórakozásra! Áruházunkban már felkészültünk a kerti sütögetések, nyársalások és grillezések szükséges eszközeivel. A gyermekek számára kihelyezett hinták és csúszdák remekül lefoglalják a kicsiket, amíg a szülők a kerti székben pihennek, vagy várják, hogy elkészüljenek a finomságok. A kültéri bambusz és leszúrható napelemes fáklyák pedig meghitt hangulatot kölcsönöznek az estébe nyúló családi mókázásnak. 

 

 

 

 

 

 

Látogassatok el áruházunkba vagy böngésszetek saját márkás termékeink között webshopunkon! Közösségi média felületeinken folyamatosan aktívak vagyunk, így értesülhettek például aktuális fűnyíró akciónkról és további hirdetményeinkről. Készüljetek velünk a kerti kikapcsolódásra!

 

Forrás ITT, ITT és ITT

 

 


További bejegyzések

Egyre több időt tölthetünk a szabadban, jöhetnek a családi grillezések, nyársalások, a napsütéses délutánok a kertben a gyerekekkel. Hogy minél hangulatosabbá varázsoljuk otthonunk zöldövezetét, szükség lesz néhány apróságra, amellyel felkészíthetjük kertünket a mozgalmas napokra. 


 

Legfrissebb

Így lehet víztakarékos a kerted! Mutatjuk, mit érdemes bevetned!

Így lehet víztakarékos a kerted! Mutatjuk, mit érdemes bevetned!

A száraz, csapadékmentes nyári hónapokban egyre nagyobb problémát jelent, hogy megóvjuk kertünket a kiszáradástól. A hosszan tartó hőség nem csupán bennünket érint negatívan, de növényeinket is megviseli, ezért fontos, hogy nagy hangsúlyt fektessünk a víztakarékosságra. Az alábbi praktikákkal egyszerre spórolhatunk a kertre fordított időn és a felhasznált vízmennyiségen, valamint költségeinket is normalizálhatjuk. 


 

Takarékos öntözés a nyári időszakban

Takarékos öntözés a nyári időszakban

A nyári forróságban nem csupán a mi szervezetünk, de virágaink és kertünk is szomjazik, különösen az olyan száraz időszakokban, mint amit a júniusi és júliusi hónapokban tapasztalhattunk. A megnövekedett napsütéses órák száma okán méginkább oda kell figyelnünk növényeinkre, egyúttal egyik legértékesebb kincsünkre, az ivóvízre is. Alábbi írásunkban összeszedtünk néhány betartandó javaslatot, ha gazdaságosan és takarékosan szeretnétek átvészelni a kánikulát. 

A kert központja - praktikus terasz a nyárra

A kert központja - praktikus terasz a nyárra

A nyári időszak pihentető feltöltődéséhez mi sem járulna jobban hozzá, mint egy kényelmes terasz a kertünkben. A terasz szerepe rohanó világunkban igazán átértékelődött, hiszen a kerti bútorokon nyújtózva újra élvezhetjük a táj szépségét, a friss levegőt és a természet közelségét, amire egyébként kevesebb idő jut. Cikkünkben néhány tippel segítünk, hogyan lehet igazán komfortossá és parktikussá tenni ezt az otthoni oázist.

 

Kültéri medence otthonra? Ezekre érdemes figyelni!

Kültéri medence otthonra? Ezekre érdemes figyelni!

Június elejétől hivatalosan is kezdetét vette az idei nyár, mely bőven tartogat még napsütéses órákat és +30 fokokat augusztus végéig. A hűsölés egyik legkedveltebb módja a medencézés, melyet a zsúfolt strandok helyett akár saját kertünkben is élvezhetünk, ha az megfelelően van kialakítva.